376 512 700zskomenskeho@horazdovice.cz

Školní družina

376 511 941

Školní jídelna

376 513 520sjhdkom.odhlasobed@seznam.cz

Aktuality

Zlato, stříbro a bronz

vloženo: 23.5.2018

ZLATO, STŘÍBRO, BRONZ

Ano! Je to tak!

Všechny tři medaile přivezli žáci ZŠ Komenského Horažďovice z Dopravní soutěže mladých cyklistů v Klatovech. 

            

                                                                                                                                             

 

Za I. kategorii bojovali Michal Bělík, Filip Kolář, Kateřina Brabcová a Eliška Nováčková. Získali pěkné 3. místo v umístění družstev. Za II. Kategorii bojovali Jindřich Nováček, Lukáš Říha, Sabina Hejpetrová a Veronika Šafandová.  Získali krásné 2. Místo v umístění družstev. Od zlata je dělily jen 4 body.                                                                               V jednotlivcích, s velmi nízkým počtem tre....   více informací

Jom ha-Šoa

vloženo: 7.5.2018

V Horažďovicích letos poprvé proběhlo veřejné čtení jmen obětí holocaustu - Jom ha-šoa. Organizátorem vzpomínkové akce se stalo Městské muzeum v Horažďovicích ve spolupráci s naší ZŠ Horažďovice, Komenského 211. Dopoledne (12. 4.) si žákyně a žáci od 6. do 9. tříd vyslechli osobní příběh pana Tomana Broba. Téměř dvě hodiny děti v naprosté tichosti poslouchaly Brodovy zážitky z dětství a dospívání. Pan Brod prošel Terezínem, přežil Osvětim, kde se dokonce setkal s obávaným doktorem Mengelem. Jelikož se po válce věnoval historii a učitelství, přiblížil srozumitelně své povídání i těm nejmladším. Jeho nevšední příběh vyvolal mezi dětmi širokou diskusi. 

Ve 13 hodin se 15 žáků naší školy vydalo do města s úkolem vyčistit všechny horažďovické pamětní kameny, tzv. "Stolpersteiny". Běh....   více informací

Soutěž mladých recitátorů

vloženo: 7.5.2018

V březnu se v jednotlivých třídách uskutečnila třídní kola soutěže v recitaci. Úspěšní recitátoři pak postoupili do školního kola. V každé kategorii porota zvolila postupující do okrskového kola. To se konalo v horažďovickém DDM.

Recitovali: 1. kategorie  Růžena Šimíková, Eliška Rýdlová, Stela Jehlíková

                2. kategorie  Petr Novák, Daniela Ballonová

                3. kategorie  Natálie Stulíková, Julie Marie Šůsová, Michal Bělík

                4. kategorie Anna Kotišová, Šárka Jindřichová

Odborná porota poslala do okresního kola tři naše děvčata. Z prvního stupně Růženku a Elišku, druhý stupeň zastupovala Julie. Všechny recitátorky podaly skvělé výkony a vzorně reprezentovaly svou školu. 

Růženka Šimíková se dokonce umístila....   více informací

Mladí fotografují památky

vloženo: 7.5.2018

Na podzim vyhlásilo Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska již 11. ročník soutěže "Mladí fotografují památky".Soutěž je určena pro žáky a studenty základních a středních škol, kteří do sekretariátu Sdružení zašlou fotografie, ktreré budou vyjadřovat hlavní myšlenky Dnů kulturního dědictví. Cílem je podpořit zájem o naše kulturní dědictví. Ukázat neobvyklé, mnohdy zapomenuté, historické památky na různých místech České republiky. Letošní téma: architektonické dědictví.

Do soutěže se zapojila děvčata z 8. ročníku. Pod odborným vedením paní učitelky Bělíkové nafotily dívky při vycházkách po Horažďovicích velké množství fotografií. Ty pak v hodinách informatiky upravily tak, aby splňovaly požadavky organizátorů soutěže. Výsledné práce poslaly na adresu www.historickasidl....   více informací

1525200202_small.jpg

Štafetový pohár

vloženo: 26.4.2018

Úspěšné tažení atletů z 1. stupně

více informací
1523358977_small.jpg

Přehazovaná - okrsek Sušice

vloženo: 5.4.2018

Ve čtvrtek 5. 4. se konalo okrskové kolo v přehazované

více informací
1523358940_small.jpg

Švihadlová soutěž 28. 3. 2018

vloženo: 28.3.2018

Konal se 2. ročník ve skákání přes švihadlo za 1 minutu.

více informací
1524568474_small.jpg

Ze života ZOO Plzeň

vloženo: 27.3.2018

Ze života ZOO Plzeň

více informací
1520511873_small.jpg

Lyžařský výcvik Zadov 2018

vloženo: 2.3.2018

Konal se další úspěšný lyžařský výcvik na Zadově

více informací

Dějepisná olympiáda - Petr a Ondra postoupili do krajského kola

vloženo: 4.2.2018

Petr Noha a Ondřej Slavík obdrželi na základě dostatečného počtu bodů v okresním kole pozvání do krajského kola Dějepisné olympiády. V posledních pěti letech se krajského kola účastní žáci naší školy pravidelně. Jsme velmi rádi, že využívají i  nabídky pořadatele krajského kola soutěže a o prázdninách se účastní tzv. dějepisného kempu. Kluci, 20. března Vám budeme držet palce.Děkujeme a mnoho štěstí.             

více informací

Julie přivezla zlato

vloženo: 4.2.2018

Ze školního kola Olympiády v českém jazyce pospoupila do oktesního kola dvě děvčata z 9. ročníků. Obě s křestním jménem Julie. Julie Salvová zvítězila a čeká ji kolo krajské. Julie Šišková se podělila o místo šesté. Oběma gratulujeme, děkujeme za reprezentaci školy. Julče S. přejeme úspěch v krajském kole. 

více informací

Čtenářský klub balil knihy v knihovně

vloženo: 4.2.2018

Poslední schůzka Čtenářského klubu v prvním pololetí proběhla netradičně. Paní Marešová z Městské knihovny v Horažďovicích nás pozvala do knihovny. Děti si však měly s sebou přinést knihu, kterou dostaly pod stromeček, nebo ji mají nejraději. V půl jedné jsme obtěžkáni knížkami vyrazili do knihovny. "Dnes si, děti, ty vaše krásné knížky samy obalíte," prozradila nám paní knihovnice. Na stolech ležely připravené pomůcky. Po názorné ukázce postupu práce jsme se dali do díla. Počáteční obavy z rozpálené pájky zmizely a nakonec si za pomoci paní učitelky zkusili " pájku" všichni. Jakou měly děti radost, můžete posoudit ve fotogalerii. 

více informací

Výsledky okresního kola Dějepisné olympiády

vloženo: 21.1.2018

Se zadáním Dějepisné olympiády se v okresním kole výborně popasovali všichni tři zástupci naší školy. Dostali se z 26 účastníků mezi 10 úspěšných řešitelů. Po Gymnáziu Klatovy jsme se stali nejúspěšnější školou. Za to Vám hoši děkujeme! Je dost možné, že Petr postoupí se získaným počtem bodů i do kola krajského.

Výsledky: 4.-5. místo v okresním kole vybojoval Petr Noha z 8. ročníku se 78 body

              6. místo                              získal Ondřej Slavík z IX.A  se 76 body

              1....   více informací

Výběrové řízení - pomocník do kuchyně

vloženo: 18.1.2018

Výběrové řízení - pomocník do kuchyně

více informací

Mladí fotografují památky

vloženo: 14.1.2018

Mezinárodní soutěž „Mladí fotografují památky“ je určena pro žáky základních a středních škol. Akce má podpořit zájem a znalosti našeho kulturního dědictví, podpořit znalosti historických budov a zahrad, venkovských a městských krajin uznávané památkové hodnoty či neobvyklé krásy. Soutěž vrcholí předáváním cen a diplomů u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel ve Španělském sále na Pražském hradě, v roce 2018 to bude 17. dubna. Zájemci se mohou hlásit u vyučujících informatiky.

více informací
  1 2