zš
 1. Kontakty

  Základní škola Komenského Horažďovice

  telefon Škola : 376 512 700
  Jídelna : 376 513 520
  Družina: 376 511 941
  ZŠ Komenského 211, 341 01 Horažďovice
  email : zskomenskeho@horazdovice.cz
 2. Informace

  Pranostika pro dnešní den
  Když červenec pěkně hřeje, o vánocích se zima zaskvěje.
  systém I.
  systém II.
  EU peníze
  kalendář
  info1 info 2 info3 info4
 3. Zvonění

  Výukové hodiny

  0. 07:05 - 07:50 5. 11:50 - 12:35
  1. 08:00 - 08:45 6. 12:45 - 13:30
  2. 08:55 - 09:40 7. 13:35 - 14:20
  3. 10:00 - 10:45 8. 14:25 - 15:10
  4. 10:55 - 11:40 9. 15:15 - 16:00
 4. Počasí

  http://www.slunecno.cz/pocasi-na-web/

 5. Dokumenty

  Dokumenty ke stažení

  Žádost o uvolnění z vyučování word word
  alt="word" width="25" height="24" border="0" />
  word
  Další dokumenty ke stažení

Počítač a člověk , problematika počítačových her, násilí v médiích, vlivy na psychiku
Násilné počítačové hry ohrožují mládež Téměř každý třetí patnáctiletý školák stráví nejméně tři hodiny denně hraním počítačových her.Vyplývá to ze studie kriminologického výzkumného institutu Dolního Saska v Německu. Více než 14 000 deváťáků je podle medicínských kritérií na hraní závislých. Výsledky studie přinesl německý tisk uprostřed debaty o vlivu počítačových her na dětskou psychiku.

[více...]
PC hry a jejich dopad na dnešní mládež Počítové hry. Setkáváme se s nimi v dnešní době téměř všude. Jaké negativní vlivy mají na dnešní mládež?? Proč je čím dál tím více lidí zavislých na počítačových hrách?? Počítačové hry sice nemají moc dlouho historii, zato ji však mají velmi bohatou. Populárními se staly v Americe již v sedmdesátých letech, v Česku (resp. Československu) se staly oblíbenými po sametové revoluci roku 1989.

[více...]
Stanou se z hráčů počítačových her vrazi? Hry se dostávají do povědomí široké skupiny lidí, herní průmysl se rozrůstá a děti, mládež i dospělí tráví stále více času před počítačovými monitory či televizními obrazovkami, propojenými s různými herními konzolemi. Paří se na mobilech po cestě do školy nebo do práce, hraje se na nejnovějších či starších handheldech. Řítí se svět do záhuby nebo stojí na prahu nového virtuálního věku? Prospějete dítěti, když mu k narozeninám koupíte jeho vysněnou hru, nebo naopak negativně ovlivníte jeho psychický vývoj a prožívání?
"Například osmadvacetiletý Jihokorejec dobrovolně odešel z práce, aby se mohl více věnovat své vášni. Několik dní poté zemřel po padesáti hodinách téměř nepřetržitého herního maratónu."

[více...]
Vliv násilí v médiích na vývoj dětí O tom, že programové nabídky našich televizních společností jsou přesycené pořady s násilnou tématikou, asi nikdo nepochybuje. Člověk ani nemusí zapínat televizi, stačí si prolistovat některý magazín s nabídkou TV pořadů a již podle názvu si udělat malý průzkum. Tak například na sobotní večer ve vysílacím čase od 20.00 do 24.00 bylo připraveno na našich hlavních TV stanicích (s výjimkou Čt 2, který je zaměřen na dokumenty, kulturu, sport apod.) 9 pořadů, z toho 4 filmy z žánrové oblasti krimi, akční, sci-fi. Ve všední den sice od 20.00 kralují české seriály, ale stačí si počkat a po jejich odvysílání jsou tu opět detektivové, akční hrdinové, agenti, ale také zločinci, psychopati, nestvůry z vesmíru či biologických laboratoří… většinou z americké produkce. Proč však čekat až do nočních hodin, vždyť i v časném odpoledni lze shlédnout nejeden krimiseriál.

[více...]
Mění Internet psychiku člověka? V médiích se stále častěji objevují nejrůznější, často protichůdné zprávy o vlivu užívání internetu na lidskou psychiku. Pokusme se shrnout výsledky několika zajímavých výzkumů, které se touto problematikou zabývají.

[více...]
Problémová mládež - vybráno z časopisu 100+1 ZZ Jsou některé děti předurčeny stát se zločinci? Pokud ano, čím je to dáno? Odpověď hledají psychologové i psychiatři a roste i zájem široké veřejnosti.Politici i západní média donekonečna diskutují o tom, co je příčinou prud­ce narůstajícího protispolečenského chování a kriminality mládeže. Je to neúplná rodina? To je nejjednodušší závěr, protože dětí vychovávaných jen jedním z rodičů v poslední době přibývá. Je na vině alkoholizmus rodičů, nebo dětí? Lehké či jen těžké drogy? Televizní pořady plné krve a násilí? Počítačové hry, kde je třeba bez zaváhání zabíjet? Nebo je to prostě upadající společnost, jejíž perspektivy nejsou nejlepší. Uspokojivou odpověď vědci zatím nenašli.

[více...]
Kdo bude v budoucnosti chytřejší - člověk, nebo počítač? V málokterém odvětví je v současnosti zaznamenáván takový pokrok jako v počítačovém průmyslu. Co bylo ještě včera horkou technickou novinkou, je dnes už častokrát jen pro smích. Kam se tento vývoj bude ubírat dál? Může se stát, že počítače překonají inteligenci člověka nebo dokonce jeho kreativitu?

[více...]
Vliv počítačových her na psychiku člověka Zvyšování podílu využívání informačních a komunikačních technologií na úkor osobního styku s jinými lidmi může působit negativně na psychiku. Zvlášť důležité je zkoumat tyto vlivy v oblasti výchovy a vzdělávání, kde mohou být škody napáchané nevhodným využitím technologií největší. Proto se tato problematika ve vyspělých zemích stojících na prahu informační společnosti dostává do popředí zájmu nejen odborníků, ale stále více i široké veřejnosti a v důsledku toho též médií a politiků.

[více...]